Umut Adan ‘Büyük Yalnızlığa Devam’  Tiyatro Oyunu

Yaş : 16+
Süre : 70 Dakika
Şarkı yazarı ve yorumcu Umut Adan 20 yıl İtalya’da yaşadıktan sonra, dünyanın bir orasında, bir burasında doldurduğu çuvalını boşaltarak yazdığı oyunu ‘Büyük Yalnızlığa Devam’ ile izleyicinin  karşısında. Bu sadece bir oyun mu, konser mi, performans mı yoksa hepsi mi?

Geçtiğimiz sene sahnelediği ilk on oyunun ardından tekrar hazırlıklara başlayan Umut Adan, anlat-çal tekniği ile sahnelediği performansta ele aldığı temaları hem kendi şarkıları hem de dünyadan getirdiği örneklerle tamamlayarak yeni bir sanatsal kombinasyona yöneliyor.

 

Siyasetten, sanatta, dünyanın dertlerinden ülkemizin tasalarına, tanıyıp sevdiği canlardan, dünyayı boşa yormuş insafsızlara kadar, olay ve insanları anlatıyor UA. Pasolini’nin dünyasını, Mahzuni’nin mızrabını, Neil Young’ın mızıkasını, De Andre’nin anarşisini, Fikret Kızılok’un dehasını ‘songteller’ olarak kardeşçe paylaşıyor sahneden. ‘Büyük Yalnızlığa Devam’ da komedi yaparım diyerek çıktığı yolda, kendisini gayet dinamik dramların ortasında bulma sıkıntısını, bulunduğu sahneden karşısındaki seyirciye yayıyor.