Yetişkinler İçin “Sıfırdan Sahneye” Tiyatro Atölyesi

Bu atölye oyunculuk deneyimi olmayan ya da çok az deneyimi olan yetişkinleri seyirci karşısına çıkarmaya yönelik bir oyunculuk eğitimini ve sahneleme çalışmasını kapsamaktadır.

Atölyenin Temmuzda başlayıp Ağustos ayında devam edecek ilk iki aylık döneminde temel oyunculuk egzersizleri yapacağız. Bu dönemde bir yandan da sahnelemeye yönelik örnekler oluşturacağız; Eylül ve Ekim aylarında devam edecek ikinci döneminde de çalışmalarımızı seyirci karşısına çıkaracağımız bir performansa dönüştüreceğiz.

Atölye süresi toplam dört aydır.

Atölye 15 kişi ile sınırlıdır.

18 yaş üstüne yöneliktir.

Çarşamba 19:00 – 22:30
Cumartesi 12.00-15.30
saatleri arasında haftada iki çalışma şeklinde yapılacaktır.
İlk atölye günü 12 Temmuz’dur.

Atölyeye gelirken rahat kıyafetler ve rahat bir ayakkabı giymenizi öneririz çünkü epey hareket edeceğiz. 🙂

Kendinizi tanıtan kısa bir niyet mektubu göndermenizi rica ederiz.

Atölye fiyatı, aylık 2000 liradır.

Atölye ile ilgili detaylı bilgi ve tanıtım yazınızı göndermeniz için: [email protected]

 

Atölye Yürütücüsü:

Uluç Esen

Yüksek lisans ve doktorasını Oyunculuk alanında Anadolu Üniversitesi’nde tamamladı. Doçentliğini Oyunculuk ve Reji alanında aldı. Beykent Üniversitesi Oyunculuk bölümünde öğretim üyesidir. Şimdiye kadar Haliç Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Okan Üniversitesi’nde ders vermiştir. Uzun yıllardır üniversite tiyatro kulüpleriyle ve farklı mesleklerden çalışanların oluşturduğu tiyatro gruplarıyla çalışmalar yürütmektedir. Oyuncu, yönetmen ve oyun yazarı olarak tiyatro alanında çalışmalarına devam etmektedir.