CEM YILDIZ

“Ben Uçarım Gökler Uçar”

Anadolu Elektro Folk

 

Cem Yıldız bağlama, elektronik, vokal

Denizer Özveren elektronik, back vokal

Bilet Fiyatı
Tam: 140TL Öğrenci: 100TL

Anadolu müziğini saykodelik ve folk acid tarzıyla birleştiren, “Modern Zaman Aşığı” multi-enstrümantalist Cem Yıldız, “Ben Uçarım Gökler Uçar” albüm konseri ile 11 Kasım Cuma Moda Sahnesi’nde.

 

15 Nisan’da tüm dijital platformlarda yayımlanan albümde Acid Arab ile ilk ortak çalışması Stil’in akustik versiyonu da yer alıyor.

 

——————

 

“Modern Zaman Aşığı” Cem Yıldız, İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuar’ında eğitim aldı. Solo çalışmaları, dizi/film müzikleri ve uluslararası hit olan Acid Arab ortak çalışması ile geniş bir kariyere sahip olan Cem Yıldız, Montreux Jazz Festival’inden Sonar Barcelona’ya kadar Avrupa ve Türkiye’de dünyaca ünlü elektronik müzik festivalleri’nde sahne aldı.

 

——————

 

Cem Yıldız ve “Ben Uçarım Gökler Uçar” albümü

Konservatuvar döneminden bu yana hep farklı bir sound arayışındaydım. Bu süreçte, enstrümanım bağlamaya ve halk müziğine bu soundu nasıl dahil ederim diye epeyi mesai harcadım. Orient Expressions ile başlayıp, İnsanlar grubu ile devam ettiğim bu yolculukta birçok ortak çalışmaya da imza attığımız yabancı müzisyen arkadaşlarımın katkısı yadsınamaz. 2019’da ilk solo plağım KÜN, ardından dijital platformlarda yayımlanan ŞAH ve BEN UÇARIM GÖKLER UÇAR albümleri uzun süredir peşinden gittiğim bu sound arayışının geldiği somut haldir”.

 

Sahne aldığı festivaller ve mekanlar

Montreux Jazz Festival (İsviçre), Sonar Barcelona (İspanya), CTM Festival (Almanya), Dekmantel Festival (Hollanda), Nuits Sonores (Fransa), Bad Bonn Kilbi (İsviçre), Love Rave (Danimarka), Garbicz (Polonya), Rencontres Trans Musicales (Fransa), VuuV Festival (Almanya), Chill-Out Festival (Türkiye), Cappadox (Türkiye), El Barrio De Europa (Almanya), Baleapop Festival (Fransa), Other Futures Festival (Hollanda)

 

——————

 

Deniz Özveren. Vokalist, gitarist, ses mühendisi, aranjör ve prodüktör. Londra’da Point Blank Music School ve Morley College okullarında ses mühendisliği, mix&mastering eğitimleri aldı. 2012 yılında Istanbul’a döndükten sonra müzisyen ve vokalist olarak imza attığı çalışmalar EMI/Universal Müzik Türkiye, Garaj/Pasaj ve bağımsız etiketiyle yayınlandı. İstanbul bağımsız sahnesinin önemli isimleriyle kayıtlar aldı, miks ve masteringlerini gerçekleştirdi, prodüktör olarak görev aldı.

Canlı | “77”

Clip | “12”

Clip | Çıktım Kırklar Yaylasına

 ALBÜM

 Albüm | Ben Uçarım Gökler Uçar