Yeni Binyılın Haritacıları 2. Sezon - Rafet Arslan

20. yüzyılın ikinci yarısında edebiyat, sinema, sanat ve müzik alanlarında üretimleri ile öne çıkmakla kalmayıp farklı disiplinlerle de paslaşarak, çok güçlü imge yaratmış, çağını ve ötesini etkilemiş, bir bakıma yarının gen havuzunun oluşmasına katkıda bulunmuş dört öncü isim üzerinden dünün dünyasının gerçekliği neydi, bu gün ne değişiyor ve ufkumuza dayanan cesur yeni dünya ile nasıl baş edebiliriz sorularına ve bunların yanıtlarına dair 4 haftalık bir yolculuk.

1. Oturum (29 Nisan): GJ Ballard – Kehanet Merkezi

Rafet Arslan/(Feat: Murat MrT Seçkin)

Bir İngiliz orta sınıf mensubu aile çocuğu Şangay’da dünyaya açar ve peşi sıra 2. Dünya Savaşı, toplama kampı, uzay yarışı, medya ve tüketim çağı, meşhur suikastlar… Bir tren uçuruma doğru gider ve..?

2. Oturum (4 Mayıs): Cindy Sherman – Mutant Yüz

Rafet Arslan /(Feat: Ezgi Bakçay)

New Jersey’de dünyaya gözünü açan Cindy, kadını mutfaktan iş hayatına farklı yabancılaşma anlarında kendi suratı üzerinden yeniden üretirken, yarının selfie kadrajını verdiğini Cindy biliyor muydu?

3. Oturum (6 Mayıs): Alejandro Jodorowsky - Uzaydaki Şaman

Rafet Arslan /(Feat: Tan Tolga Demirci)

Komünist bir baba ve Hristiyan bir anne, gözünü iç savaşta açan bir kozmik çocuk. Önce pantominci, sonra sürrealist, sonra tiyatrocu, sonra sinemacı, sonra Panik Hareketi, sonra çizgi roman, sonra Dune… Sonra?

4. Oturum (11 Mayıs): Patti Smith – Otostopçu Rimbaud

Rafet Arslan/(Feat: Ezgi İrem Mutlu)

Chelsea Hotel, Robert Mapplethorpe, beat kuşağı guruları, Vietnam Savaşı, Andy’nin Fabrikası, proto-punk bir köylü kızı... Acaba şair olmak için büyük kente göçerken, geleceğin şiirinin rock’n roll olduğunu biliyor muydu, küçük Rimbaud?


29 Nisan - 11 Mayıs  20.00-22.00

 4 hafta tam 150TL, 4 hafta öğrenci 70TL

Tek ders ücreti tam 40TL, tek ders ücreti öğrenci 20TL

Kayıt için : [email protected]