Tuncay Acar - Müzik
İstanbul ve Münih’te arkeoloji okuduktan sonra Avrupa ve Türkiye sınırları içinde müzisyen, organizatör, sokak sanatçısı olarak çalışmış ve halen çalışmaya devam etmektedir. Bütün profesyonel hayatı boyunca tek bir kuruma bağlı olarak çalışmayı reddetmiş ulaşabildiği kadar farklı kültüre ve sanatçıya ulaşarak renkli ve zengin birçok yaratıcı projeye öncülük etmiş ve hayata geçirmiştir. BU projelerin çoğu, yerli kültürler ve göç temaları üzerine yoğunlaşmıştır. Bu projelere örnek olarak, Yakın zamana kadar sanat yönetmenliğini yaptığı „Import Export“ ve 2015 te hayata geçen Avrupa projesi “What’s the deal?” gösterilebilinir.


 


 


Acar, son dönemde Kammerspiele München ile ortak olarak, kültürel kimlikler ve kültürel enstitülerde, katılım zenginliklerine odaklanan bir performans serisi üzerine çalışmaktadır.


 


Ayrıca Prömiyer Prodüksiyonunu Munich Kulturreferat ve Maria Winner Stiftung’un üstlendiği, Ceren Oran’ın tasarlayıp yönettiği dans tiyatrosu SAG MAL ... ‘de de müzisyen olarak sahneye çıkmaktadır.