Leyla Postalcıoğlu - Oyuncu

Essen’de Folkwang Universität der Künste’de 4 senelik çağdaş dans öğreniminin sonunda Pina Bausch’un Tannhäuser Bacchanal eserinde dans edip Kassel Devlet Tiyatroları’nda çalışmaya başladı. Burada Wu Kuo-Chu ve Johannes Wieland’ın yönetiminde 6 yıl dans etti.

2010’da Meg Stuart /Damaged Goods ile Off Course projesinde yolları kesişti ve çalışmalarını bugüne kadar sürdürdü: Atelier I, Sketches/Notebook ve uzantısı Supernova* projelerinden sonra halen Until Our Hearts Stop eserinde yer alıyor. 2014’te Kat Valastur’un Ah oh! A Contemporary Dance Ritual eserinde dans etti.

Berlin’de 2010 ve 2012 yılları arasında Roof ve Backyard isimli iki koreografisini sergiledi.

2012 -2015 yılları arasında, Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi Dans Anasanat Dalı’nda, 2015 sonrası ise Çıplak Ayaklar Stüdyosu başta olmak üzere bağımsız stüdyo ve derneklerde doğaçlama atölyeleri düzenledi. 2018’de Mardin Bienali’ne, 2019’da Dresden’deki Tanzkongress’e katıldı. Gitmek belgeselinin proje ekibinde ve Senem Gökçe Oğultekin’in Dun isimli dans filminin ekibinde yer aldı.

Son dönemde Tuğçe Tuna’nın 45’lik , Ayrin Ersöz’ün Antigone Divided ve Gizem Aksu’nun Hisler Arşivi projelerinde dansetmekte ve MSGSÜ Çağdaş Dans Anasanatdalı’nda, repertuvar ve doğaçlama dersleri vermekte.