Gizem Aksu - Yönetmen / Koreograf

Dansçı, koreograf ve akademisyen. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ile MSGSÜ Devlet Konservatuarı Çağdaş Ana Sanat Dalı'ndan onur dereceleriyle mezun oldu. Çağdaş Dans Ana Sanat Dalı'nda yüksek lisansı tamamladı. Çağdaş Dans Ana Sanat Dalı ve Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nde dersler verdi.Yazdığı yazılar ve yaptığı söyleşiler http://mimesis-dergi.org/’da yayımlanmakta.

Dansçı ve koreograf olarak Almanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Hindistan, İspanya, Portekiz ve Türkiye'de birçok festival, rezidans, bienal ve quadrenniale davet edildi. Aakash Odedra (UK), Ann Van den Broek (Ward/ward)(BE), Aydın Teker (TR), Marc Vanruxt (BE), Tijen Lawton (BE), Tuğçe Tuna (TR) gibi koreograf ve yönetmenlerin eseriyle İngiltere, Belçika, Kanada, Almanya, İtalya, Arap Emirlikleri’nde dans etti.

Son zamanlarda Aakash Odedra Company (UK) ile dünya turuna devam ederken; Meg Stuart ve Moriah Evans'ın davetiyle, Mart 2020'te Münih'te gerçeklerilecek olan Tanzplattform' a katılacak 16 sanatçıdan biri olacak. Mart- Haziran 2020'de, HELLERAU- European Center for Arts tarafından davet edilen sanatçı, Hisler Arşivi: Dresden'i üretmek için Dresden’de olacak.