Filtresiz Konserler: Nekropsi

Kendine Has'ın konser serisi Filtresiz Konserler, bu kez İstanbul müzik sahnesinin progresif rock rüya takımı Nekropsi'yi Moda Sahnesi'nde ağırlamaya hazırlanıyor.

Nekropsi: 

Cem Ömeroğlu (gitar/ses), Cevdet Erek (davul/ses), Gökhan Goralı (gitar/ses) ve Kerem Tüzün’den (bas gitar/ses) oluşan kadroyla progresif ve deneysel müziğin ülkemizdeki önde gelen temsilcilerinden biri oldular. İlk albümleri Mi Kubbesi’ni 1996 yılında, Ada Müzik etiketiyle yayımladılar. Mekanik ve doğaçlama ruhuyla kutsanmış, sürprizle dolu konserlerinde enstrüman hakimiyetleri ile dillere pelesenk performanslara imza attılar. Müzik sahnemizin en iyi ilk albümlerinden biri olan Mi Kubbesi’ni, 2007’de Sayı 2 ve 2009’da 1998 albümleri izledi. 2013 ise, deyim yerindeyse Nekropsi’nin aylara bölündüğü yıl olarak kayıtlara geçti. Her ay yeni bir şarkıyı paylaştıkları Aylık albümü, 2013’te yayımlandı. 5 senelik Nekropsi’sizliğin ardından, 2018 yılı içerisinde Sekizler ve Ta Ta Du teklileri ile çalma listelerimizin kral dairesindeki yerlerini aldılar. 

Makine düzeninde işleyen, doğaçlamanın doruklarında, ağızları açık bırakmaya aday progresif rock zirvesi 26 Nisan’da Kadıköy’e taşınıyor!

 

21:00 Kapı Açılış 

22:30 Konser

Bilet: Öğrenci 45 TL / Tam 55 TL

+18