Ferit Burak Aydar - Klasik Okumaları 3 - Suç ve Ceza

Tarihte çok az eser tür kurucu olarak anılmıştır, Suç ve Ceza bunlardan biridir. Dostoyevski psikolojik romanın başlıca örneği kabul edilen bu eserinde efsanevi Raskolnikov karakteri üzerinden hem bizi devrim öncesi Rusya’nın çalkantılı dünyasına götürür hem de çağdaş toplumun bütün temel değerlerini mercek altına alır.

Klasik Okumaları’nın üçüncüsünde Ferit Burak Aydar’la Rus yazar Fyodor Dostoyevski’nin Suç ve Ceza romanını konuşacağız.

 

 Ferit Burak Aydar

 İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Yazar, çevirmen-editör. William Shakespeare, Terry Eagleton, Fredric Jameson, Charles Dickens, Edward Said, György Lukács, David Hume, V.İ. Lenin, Daniel Defoe, Oscar Wilde gibi yazarların kitapları başta olmak üzere yayımlanmış 80’den fazla çevirisi vardır. Ayrıca Toplumsal Tarih, Birikim, Cogito, Kitap-lık gibi dergilerde, BirGün ile Agos gazetelerinde ve Eurosport ile K24 platformlarında yazıları yayımlanmıştır. İspanya İç Savaşı’nın İzinde (2017) ve 1917: Devrimin Rapsodisi (2017) başlıklı iki eseri vardır. "Hamlet'in Bağlanan Basireti Üzerine Bir İnceleme" başlıklı son kitabı önümüzdeki aylarda yayımlanacaktır.

 

 

 

Ferit Burak Aydar’la ‘’ Klasik Okumaları 3- Suç ve Ceza’’

seminerinin tarih, saat ve fiyat bilgileri :

 Başlama tarihi ve saati: 23 Mart 2020 / Pazartesi / 19.30-22.00 (tek gün)

 Fiyat: Tam 30TL, öğrenci 20TL