Erma (moloz)

Erma ( Moloz)

 

Athanasia Kanellopoulou/ Thimios Atzakas

 

Erma görsel bir dans, oyun ve canlı müzik performansıdır. Dans, müzik, video yerleştirme gibi birbirinden farklı disiplinleri biraraya getiren ortak bir sanat çaışmasıdır. Gösteri ilk olarak 2014 yılında Yunanistan / Pilion’daki Music Village Community desteğiyle ortaya çıktı ve Yunanistan, Kıbrıs ve daha sonra da Avrupa’da birçok festivalde oynadı.

 

Erma, ‘kendiliğin’ parçalanmasıyla iligilenen ve bilinçliliğin, fiziksel ve ruhsal uyumunda açılan çatlaklara temas eden bir gösteridir.

 

Erma, yapımızın koca molozları, kayaları, taşları ve diğer materyalleridir. Geminin sudan yüksekliğini, gövdenin ana damarlarındaki hatalı parçalarını bulmak ve geminin yol bulma yeteneğinin dengesini sağlamaktır. Bu gösterideki iki karakter de, devamlı olarak kendi yığınlarına (molozlarına) dalış yaptıkları, hafızalarına göre hareket ettikleri, kendi denizlerinin içinde yolculuk ederler.

 

Ruhsal endişeler, dürtü, özgürlük hasreti, tatmin arzusu, tatminsiz ruh, bu gösteride sese dönüşür; ayrılamaz (çözülemez) birlikteliklere, durmadan ve can çekişerek yol gösterir.

 

Kısaca, insan bedeninin aracıyla, ‘kaledioscopic’ ses yerleştirmelerinden oluşan bir canlı müzik performansının birleşmesidir.


Koreografi, yöneten, performans: Athanasia Kanellopoulou

Konsept, yüzik kompozisyonu, performans: Thimios Atzakas

Video, Işık tasarım: Alexandros Seitaridis

Süre: 50 dakika