Ebru Saçar - Oyuncu
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan 1999 yılında mezun oldu.


2000-2009 yılları arasında Anakara Sanat Tiyatrosu’nda;


Tango, Küçük Burjuva Düğünü, Memleketimden İnsan Manzaraları, Benim Meskenim Dağlardır, Don Kişot, Belalı Aile, Roma Hamamı, Ölüm ve Kız adlı oyunlarda rol aldı.


2009 Yılında oynadığı, Ölüm ve Kız adlı oyundaki rolüyle “9. Lions Tiyatro Ödülleri En iyi Kadın Oyuncu Ödülü”ne layık görüldü.


2010 yılında İstanbul’a gelerek, Dilek Türker ile Tiyatro Ayna’da, Türkan Işık Yolcusu adlı oyunda çalışmaya başladı, ardından İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda, Opera Komik ve Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını adlı oyunlarda Misafir Sanatçı olarak görev aldı.


2013 yılında Hüseyin Avni Danyal’la birlikte, Tiyatro Seyirlik’te Ya Başaramazsak adlı oyunda rol aldı ve bu rolüyle, Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri, Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu Adaylığı ve Angiad Yılın Kadın oyuncusu Ödülü’nü layık görüldü.


2017 yılında Tiyatrokare’nin sahnelediği Şen Makas adlı oyunda oyuncu ve yardımcı yönetmen olarak görev aldı.


2010 yılından bu yana, Ankara ve İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde sahnelenmekte olan “Töre” ve “Çakırcalı Efe” adlı Dans Tiyatrosu eserlerinin Libretto Yazarlığını yaptı.


Oyuncu ayrıca, Pembe Patikler, Yer Gök Aşk, Uçurum gibi bazı televizyon dizilerinde ve Şeytan-i Racim , Kabir Azabı gibi sinema filmlerinde de rol aldı.