Bilal Karaman's Manouche A La Turca - Meydan Konserleri 1

Moda Sahnesi ve Caféturc

 MEYDAN KONSERLERİ

yüz yüze

sahneyi aramıza alıp, yüzümüzü birbirimize çevirip,

 sınırları kaldırıyoruz.

 

MANOUCHE A LA TURCA FT. MUHAMMED YILDIRIR - ÜLKÜ AYBALA SUNAT

gipsy swing-caz

 

Bilal Karaman - Gitar

Özgün Bora - Gitar

Baran Say - Kontrbas

Ft.

Muhammed Yıldırır - Keman

Ülkü Aybala Sunat - Vokal

 

 

Gitar virtüozu Bilal Karaman ve grubu Manouche A La Turca, konuk sanatçıları Muhammed Yıldırır-Ülkü Aybala Sunat ile beraber, bu gece swing-caz kulübünün sıcak ortamını yaşatacak.

 

İlk tohumların 2010 yılında atıldığı Manouche a La Turca, manouche (manuş) standartlarının yanısıra bizim topraklarımızdan da Longa ve Sirto’ları repertuvarına katan özgün bir çalışma. Gypsy Swing (Manouche) ekolünün Türk müzikleriyle mükemmel bir uyumu!

 

Şubat 2018’de ilk albümünü çıkaran Manouche A La Turca, 27 Eylül 2019’da iki yeni EP yayınlayacak.

 

Manouche A La Turca paylaşımı, keşfi, etkileşimi seven, sahnesine kendi alanlarında başarılı bir çok müzisyeni konuk eden bir macera. Kurduğumuz meydanda sanatçılar etrafında çember kuracağız, kaynaşacağız ve eğleneceğiz. Ancak bu biraraya gelişte sadece bizler değil, sahne üstü de kendi kaynaşmasını yaşayacak.

Guiness tarafından dünyanın en hızlı kemancısı sayılan, çeşitli orkestraların kuruculuğunu ve şefliğini yapmış Muhammed Yıldırır, caz vokalisti, farklı türlere merakı olan, kendine has üslubuyla çeşitli projelerde yer alan Ülkü Aybala Sunat, Manouche A La Turca’nın bu yüksek enerjili gecenin konukları.

 

Gipsy swing meydanında buluşmak üzere.

 

 

Bilal Karaman, gitar. Müzisyen ve besteci. 2005 yılında Bilgi Üniversitesi Caz Bölümü’nden mezun oldu. 4 albüm yayınladı, Dianne Reeves, Marcus Miller, Zakir Hussein, Aynur, Hüsnü Şenlendirici gibi ustalarla sahne aldı. Yurt dışında 30’a aşkın ülkede mekan ve festivallerde gitarını seslendirdi.

 

Özgün Bora, gitar. Bursa’daa ve İstanbul’da klasik gitar ve armoni eğitimi aldı, ardından caz müziği alanında kendini geliştirdi. Farklı tarzlarda yabancı ve yerli bir çok grupla çalışıyor.

 

Baran Say, kontrbas. Müzikal eğitimini Viyana Şehir Konservatuarı ve Bilgi Üniversitesi’nde tamamladı. 2003 yılından beri İstanbul’da aktif olarak çalışmalarını sürdürüyor. Eşlikçi olarak yer aldığı birçok albümün yanında yerel ve uluslararası festivaller ve organizasyonlarda sahne alıyor.

 

Muhammed Yıldırır, keman. Müzik eğitimine 7 yaşında başladı, İTÜ Devlet Konservatuarı Kompozisyon Bölümü’nden mezun oldu. Orkestralar kurdu, genç müzisyenlerin katıldığı ve önünü açan bir çok çalışma gerçekleştirdi. Çeşitli albümlere ve bestelere imza attı.

 

Ülkü Aybala Sunat, vokal. Caz ile serüveni İstanbul’un nadide caz kulübü Nardis’te başladı. Türkiye’nin çok sayıda caz festivalinde sahne aldı. Geçtiğimiz yıl yayımlanan albümü "Artiz Kahvesi" yanı sıra değerli ustaların albümlerinde yer aldı.

 

DJ Hasan Can Erkan. Beyoğlu’nun kaynadığı 2000’li yıllarında yeraltı müzik dünyasının simge mekanlarından Araf’ı her hafta kazana dönüştüren DJ. Yıllardır yaptığı setlerle, dünyanın çok çeşitli dıyarlarından müzikleri İstanbullu’larla buluşturuyor ve tanıştırıyor. Bu gece swing-caz limanından yelken açıp ardından kıtalar, diller ve türler arası bir yolculuğa çıkaracak.

 

MEYDAN KONSERLERİ

 

yüz yüze

 

 

 

sahneyi aramıza alıp, yüzümüzü birbirimize çevirip,

 

sınırları kaldırıyoruz.