Aslı Kotaman - Sinema: Sonsuz Döngü

Sinema kendinden önce gelen sanat dallarından etkilendi. Edebiyatın anlatısını, resimin hikayeyi görselleştirmesini aldı. Felsefi soruları merkeze taşıdı. Sinema kendinden önceki sanatla nasıl bir bağ kurdu? Esinlenerek orjinal olmak mümkün mü? Bazı görüntüler neden resimde ve filmde yeniden ve yeniden tekrar eder? Bu “Geliş” filminin afişi gibi bir sonsuz döngü müdür yoksa?

 

1.hafta Vesikalı Yarim

2.hafta Aşk Zamanı “In the Mood for Love”

3.hafta Geliş “Arrival”

4.hafta Beni Adınla Çağır “Call me by Your Name”

5.hafta Aşk “Her”

6.hafta Selvi Boylum Al Yazmalım

 

 

 

Doç. Dr. ASLI KOTAMAN

Marmara Üniversitesi İletişim Bölümü lisans, Basın Ekonomisi ve İşletmeciliği Bölümü Yüksek Lisans, Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nde doktora çalışmalarını tamamlayan Kotaman, 2013 yılında Doçent oldu. Beykent Üniversitesi'nde Medya ve İletişim Bölüm Başkanı olarak devam ettiği akademik kariyeri sırasında pek çok bilimsel kuruluşta aktif üye olarak görev almış, onlarca makalesi ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmıştır.

Akademik çalışmalarının yanı sıra ağırlıklı olarak organizasyonel gelişim, kurum kültürü ve kişisel gelişim eğitimleri vermiş olan Kotaman, eğitimde yeni yöntemler denemekten kaçınmaz. Sosyoloji, edebiyat, psikoloji ve felsefeye duyduğu ilgi verdiği dersleri şekillendirdi.

“Mutlu insan ruhunu da doyurabilen insandır” felsefesinden yola çıkarak gündelik hayatı daha iyi anlamamıza yardım eden Kotaman, “Zihinsel Koleksiyonlar” atölye çalışmaları ile bilgi ve deneyimlerini yeni kişilerle paylaşmaktan mutluluk duyuyor.

 

 

 

Aslı Kotaman’la ‘’Sinema: Sonsuz Döngü’’ semineri’nin tarih, saat ve fiyat

bilgileri:

 

Başlama tarihi ve saati: 12 aralık 2019 / 19.30-21.30 (6 hafta her perşembe)

 

Fiyat: Tam 180TL, öğrenci 120TL, tek ders ücreti tam 40TL, öğrenci 30TL