Anlaştık mı?
2.
sezon

· KADRO

· BASINDA ÇIKANLAR

· SEANSLARtarihinde oynanmaya başlandı.

 

ANLAŞTIK MI?

( Çocuklar için dans tiyatrosu ) 

 

Tasarlayan Yöneten: Ceren Oran

Koreografi: Ceren Oran & Roni Sagi

Müzik: Tuncay Acar

Oyuncular: Yazı Köz, Ertürk Erkek, Emirhan Arapoğlu

Sahne Tasarımı: Sigrid Wurzinger

Işık Tasarımı: Irfan Varlı

 

Süre: 1 Perde 35'

+2

 

 

 

“Anlaştık mı?”, 2 yaş ve üzeri çocuklar için kelimeler olmadan kurulabilen iletişim üzerine müzikli bir dans tiyatrosudur. Farklı dünyalardan gelen karakterlerin birbirleri arasındaki sözsüz iletişim ve iletişimsizlik, birbirlerini tanıma ve anlama çabaları üzerine kurulur.

İki dansçı ve bir müzisyen kendi karakterleriyle bu süreçteki farklı durumları çeşitli hikayeler ve minimalist imgelerle anlatırlar. Komik bir serüvenle denizler ve ormanlardan geçerler. İlk karşılaştıklarında birbirlerini tanımamaları ve anlamamaları, üçünün de dahil olabileceği esprili, eğlenceli ortak bir dil ve iletişim yolu geliştirmelerine neden olur.

Farklı kültürlerin bir araya geldiğinde oluşan farklı durumlar ve bu durumların ortaya çıkardığı duygular (Korku, merak, gözlem, tanışma, çatışma, tolerans gösterme anlaşma ve paylaşma) 35 dakika boyunca çocuklara, soyut, sanatsal ve hiç alışık olunmayan bir biçimde sergilenir.

İletişim problemleri her grup insan arasında bir sürü şekilde oluşabilir. Buna neden olan çoğu zaman konuştuğumuz dil ve kullandığımız kelimelerin yanlış anlaşılması olabilir. Bu oyunda sanatçılar iletişimin kelimelerden çok daha öte, daha büyük bir olgu olduğu işlemektedir. Tabi bu konuda dans, müzik ve tiyatro sahnedeki 3 karaktere çok yardımcı olur.