Suzy Storck
yeni
oyun

· KADRO

· GALERİ / FRAGMAN

· BASINDA ÇIKANLAR

· BİLET ALtarihinde oynanmaya başlandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından salgınla mücadelenin başarılı bir şekilde sürdürülmesi, salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riskin asgari seviyeye düşürülmesi amacıyla hazırlanan genelge gereği; 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren aşı olmayan kişilerin; konser, sinema ve tiyatro gibi vatandaşların toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirilmiştir. Genelge çerçevesinde aşı sürecini tamamlamayan veya hastalığı geçirmemiş 18 yaş ve üzeri kişilerden tiyatro salonlarına girişte azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testi sorgulaması zorunlu hale getirilmiştir.

Suzy Storck kocası ve çocuklarıyla yaşadığı küçük evinde sıradan bir hayat yaşıyor. En son olan çocuğu ile ilgilenebilmek için artık çalışmıyor, çamaşırları asıyor, günün olması gerektiği gibi işlemesi için gerekenleri yapıyor.

Fakat bir yaz akşamı, birşeyler kontrolden çıkar. Suzy, sıcağın etkisiyle, tekrarlanan hareketlerin etkisiyle, artık batarak yok olur. Onu geçmişine götüren, vazgeçişlerinin farkına vardıran, hakiki arzulara göre yaşamaktaki acziyetini dile getirtecek bir anlık bir dikkatsizlik. Ve sonunda durumun gerektirdiği şeye teslim oluyor.

Alt üst edilmiş bir kronoloji ile, Suzy Storck, tek çıkış yolunun trajik ve insanlık dışı bir biçimde ortaya çıktığı, birey olarak inkar edilmiş bir kadının dramını yeniden inşa ediyor.

 

Yazan: Magali Mougel

Çeviren: Reyhan Özdilek

Yöneten: Kemal Aydoğan

Sahne Tasarımı: Cansu Arslan

Işık Tasarımı: İrfan Varlı

Süre: 90' Tek Perde

Oynayanlar

Aybanu Aykut

Reyhan Özdilek

Çağlar Yalçınkaya

Mert Şişmanlar

 

Bilet satın almak için tıklayınız

 

+15

Bu oyun, Yeni Metin Projesi kapsamında çevrilmiştir.