Akbank Caz Festivali - SATTAS

SATTAS

17 KASIM 2017 / CUMA / 22:00

NOVEMBER 17th, 2017 / FRIDAY / 22:00

MODA SAHNESİ

 

Ülkemizin öncü Reggae ekibi Sattas, 10 yıldır, eğitimleri, yaklaşımları ve zevkleri birbirlerinden farklı bağımsız müzisyenleri bir araya getiriyor. Şimdiyse ikinci albümleriyle Kasım ayında, Akbank Caz Festivali kapsamında müzikseverlerin karşısına çıkacaklar. Kadıköy Moda Sahnesi’nde gerçekleşecek bu konserde daha önce ülkemizde, hatta yakın coğrafyamızda benzeri gerçekleşmemiş bir “Reggae Show”a şahit olacaksınız. Sattas’a sahnede, onların saygı duyarak ve feyzalarak takip ettikleri yine birbirinden farklı çizgide müzisyenler konuk sanatçı olarak eşlik edecek. Ve onların deyimiyle şu gerçeği bir kez daha hatırlayacağız: “Müziğin en güzel tarafı, vurduğunda canınızı yakmamasıdır.”

 

Orçun Sünear: Vokal

Derya Eke: Davul

Öykü Gülata: Bas Gitar

Sami Dönmez: Elektrik Gitar

Batuhan Kurnaz: Elektrik Gitar

Faruk Demir Tugayoğlu: Tuşlu Çalgılar

Mert Fehmi Alatan: Trompet

Seçkin Özmutlu: Trombon

Emir Erünsal: Saksafon

 

The pioneer of Reggae music in Turkey, Sattas has been bringing independent musicians of different musical educational backgrounds, approaches and tastes together, since a decade. And now, the group will meet the music buffs with their second studio album this November, at Akbank Jazz Festival. During this concert, which is to take place at Kadıköy Moda Sahnesi, you will witness a unique “Reggae Show”, unprecedented in Turkey and its neighbouring countries. The group will feature musicians, again of different styles, whom they follow with respect and who have been a source of inspiration for them through years. And to put in their words, we will remember a fact again. That is “The best thing about music is that when it beats it never hurts”.

 

Orçun Sünear: Vocal

Derya Eke: Drums

Öykü Gülata: Bass

Sami Dönmez: Electric Guitar

Batuhan Kurnaz: Electric Guitar

Faruk Demir Tugayoğlu: Keys

Mert Fehmi Alatan: Trumpet

Seçkin Özmutlu: Trombone

Emir Erünsal: Saxophone

 

Biletler, https://www.mobilet.com/event/akbank-caz-festivali-sattas-20dc veya moda sahnesi gişesinden nakit olarak satılmaktadır.